fbpx

İHRACAT Destek Hizmeti

İhracat Departmanı olan şirketler yurt dışı satışa yönelik uluslararası bağlantı ve müşteri portföyünüzü 6 ay gibi kısa bir sürede arttırmanın en hızlı, etkin ve güvenilir çözümü.

Eğer bir ihracat departmanınız veya ihracat personeliniz varsa ve tekliflerinizi arttırmak istiyorsanız, bu destek tam size göre!

Hedefimiz, ihtiyaç ve performans analizine bağlı olarak yapılan hedef pazar araştırmasında belirlenen hedef ülkelerde yeni bağlantılar ve müşteriler bulmak.

Mobilya sektöründe ihracat yapmak için uygulanması gereken adımlar, distribütör ve bayi ağının nasıl oluşturulacağı konusunda bilgiler vermeye çalıştık. İhracat departmanının doğru ve etkin kullanımına dair bilgiler paylaştık.

Düşük Maliyet

Markanızın pazarlama bütçesi için en uygun ve doğru hedefi belirleyerek başlayın.

Hızlı ve Etkin Çözüm

Markanızın ve İhracat Departmanı ihtiyaçlarına yönelik sunulan hedeflerle boşa zaman ve para kaybetmeden ihracata başlayın.

Yeni Müşteri Portföyü

Sınırların olmadığı bir ticaret modelinde binlerce yeni müşteri sizleri bekliyor!

Süreç Nasıl İşliyor?

İhtiyaç / Performans Analizi

Müşteri Görüşmeleri (Zoom, Whatsapp, Telefon Araması, Mailing)

Hedef Pazar Araştırması

Teklif

Danışman Ataması

Müşteri Listeleme

Ürün/Marka Oryantasyonu

Hizmet İçeriğinde Neler Var?

İHRACAT Destek Hizmeti

 • 5.500 Potansiyel Müşteri Bağlantısı
 • 550 Birebir Temas
 • 55 Üzerinde Teklif
 • 1 İhracat Danışmanı Ataması
 • Hedef Pazar Araştırması
 • Müşteri ve Rakip Analizi
 • Tekliflendirme
 • %100 Para İade Garantili


Lütfen fiyat ve bilgi almak için bize ulaşın.

İhracat Destek Hizmeti Nedir ?

İhracat destek hizmeti, şirketlerin yurt dışı satış potansiyelini artırmak için sunulan bir dizi danışmanlık ve destek hizmetidir. Bu hizmet, ihracat departmanınız varsa veya personeliniz ihracat tekliflerini artırmayı hedefliyorsa, özellikle faydalıdır. Hizmet kapsamında, belirlenen hedef pazarlarda yeni müşteri ve bağlantılar bulmak için ihtiyaç ve performans analizine dayalı detaylı bir hedef pazar araştırması yapılır. İhracat destek hizmeti, düşük maliyetli, hızlı ve etkin çözümler sunarak, markanızın yurt dışı pazarlama stratejilerini optimize etmeye yardımcı olur ve sınırlar ötesi yeni müşteri portföyleri oluşturmanıza olanak tanır.

İhracat Destek Hizmetinin Faydaları Nelerdir ?

İhracat departmanı olan şirketler ve ihracata yeni başlamayı planlayan şirketler için yeni pazarlar ve yeni müşteri ağları oluşturmayı hedefleyen bir çalışma modelidir.

Kimler İhracat Destek Hizmeti Almalı?

İhracata Yeni Başlayan İşletmeler için en uygun çözüm modelidir. İhracat yapmayı planlayan ancak süreç ve gereklilikler hakkında yeterli bilgiye sahip olmayan şirketler.

Business Mentor İhracat Destek Hizmetlerimiz Neler ?

Business Mentor Dış Ticaret Danışmanlık olarak bilginin paylaştıkça çoğalacağına inan misyonumuz ile şirketlere sürdürülebilir ihracat çözümleri sunuyoruz. Bu çözümler ister ihracat destek , ister ihracat departman yada ihracat danışmanlık hizmeti olsun. Amacımız sürdürülebilir ihracat çözümleri sağlayarak KOBİ’lerin ihracatını düzenli hale getirmek.

Bu anlamda ihracat destek hizmetimizde neler var :

İhracat Destek Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir ihracat departmanınız var yada ihracat için çalışan bazı ekipleriniz mevcut. Bu ekiplerin performansını arttırmak , potansiyel müşteri sayısını çoğaltmak yada var olan müşterilerinize yenilerini katmak istiyorsunuz. İhracat destek hizmeti tam olarak bu ihtiyaçlarınızı karşılıyor. Ancak bu hizmeti almak isteyen şirketlerin bazı regülasyonları sağlaması ve bazı konulara dikkat etmesi gerekiyor.

Hizmet sağlayıcının ihracat ve ilgili pazarlar konusunda geniş bir bilgi birikimine ve tecrübeye sahip olmasına dikkat etmelisiniz.Danışmanlık şirketinin önceki müşterilerden alınan referanslar ve piyasadaki itibarı değerlendirilmelidir.

Sunulan hizmetlerin şirketinizin özel ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir olması gerekir. Hizmetin maliyetinin getirisinin analiz edilmesi ve bütçenize uygun olup olmadığının değerlendirilmesi önemlidir.

İhracat destek hizmeti aldığınız şirketin uzun vadeli destek ve sürekli danışmanlık sunup sunmadığına bakılmalıdır.

En son olarak en önemlisi , ihracat danışmanlık şirketinin yıl içinde çalıştığı toplam müşteri sayısına dikkat etmelisiniz. Bu alacağınız hizmetin kalitesini direkt etkileyecektir.

Bu konulara dikkat ederek ihracat destek hizmeti adlığınızda , ihracat departmanınız ihracat süreçlerinde başarılı ve verimli bir şekilde ilerlemeleri sağlayabilirsiniz.

İhracat Destek Hizmetimizin Şirketinize Katkıları Neler Olacak?

ihracat departmanı ihracat destek hizmeti
İhracat Destek Hizmeti

İhracat ekibiniz ile beraber uzaktan veya dışarıdan ihracat destek hizmeti almanın avantajları :

 1. Dış kaynak kullanımı sayesinde, kendi ekibinizi oluşturmak ve sürdürmek için gereken yatırım ve işletme maliyetlerini azaltırsınız.
 2. Profesyonel ihracat danışmanları sayesinde, global pazarlar ve ihracat süreçleri konusunda derin bir uzmanlık sağlarsınız.
 3. İş hacminize göre hizmet alımını artırabilir veya azaltabilirsiniz, bu da işletmenizin ihtiyaçlarına göre esneklik sağlayacaktır.
 4. İhracat destek hizmetleri ile karmaşık ihracat süreçlerini hızlandırır , iş yükünüzü azaltır ve zaman kazanırsınız.

Bu faktörler, ihracat faaliyetlerinizde daha hızlı ve etkin olmanıza yardımcı olurken aynı zamanda operasyonel verimliliğinizi artırır.

İhracat destek hizmetleri, devlet teşvikleriyle ilgili danışmanlık da sunar. Bu hizmetler, şirketlerin uygun teşviklerden faydalanmalarına yardımcı olur, başvuru süreçlerini yönetir ve teşviklerin etkin kullanımını sağlar.

İhracat Destek Hizmetinden Nasıl Faydalanılır?

İhracat departmanınız için ihracat destek hizmeti almak istiyorsanız aşağıda ki başlıkları takip edebilirsiniz.

Başvuru Süreçleri ve Gerekli Şartlar

İhracat destek hizmetlerinden yararlanmak için öncelikle kurumsal iletişim departmanımız ile iletişime geçebilirsiniz. Gerekli şartlar genellikle firmanın ihracat potansiyeli, pazar araştırması ihtiyaçları ve belirli hedef pazarlara olan ilgisi gibi faktörlere dayanır. Başvuru süreci, proje ekip liderlerimizin değerlendirme yapması ve hizmet sözleşmesinin imzalanmasıyla devam eder.

Devam Eden Destek ve Danışmanlık

İhracata başlangıç danışmanlığının yanı sıra sürekli destek ve rehberlik de sunuyoruz. Bu destek, pazar dinamiklerine uyum sağlama, müşteri yönetimi ve operasyonel süreçlerin iyileştirilmesi konularında olabilir. Devam eden danışmanlık hizmetleri ile, firmaların ihracat stratejilerini sürekli güncel tutmalarını ve pazardaki değişikliklere hızlı bir şekilde adapte olmalarını sağlıyoruz.

İhracat Destek Hizmeti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İhracat danışmanlarımız İhracat Destek hizmeti alan yada almak isteyen markalar tarafından en çok sorulan bazı soruları sizin için cevapladı.

Sürdürülebilir İhracat ne demektir?

Bir ülkede üretilen malların veya hizmetlerin başka bir ülkeye satılması işleminin dış faktörlerden olabildiğince minimum şekilde etkilenerek devamlılığının sağlanmasıdır.

İhracat teşviklerinden kimler yararlanabilir?

Türkiye’de faaliyet gösteren ve ihracatçı birliklerine kayıt olan tüm Kobi’ler devletin belirtmiş olduğu diğer regülasyonları yerine getirerek ihracat teşviklerinden yararlanabilir. Uzman ihracat danışmanı kadromuz ile 12 aylık ihracat teşvik haritanızı hazırlayarak yıl içinde faydalanabileceğiniz tüm ihracat teşvikleri konusunda bilgilendirecektir.

İhracata yönelik devlet teşvikleri nelerdir?

Devlet teşvikleri, genellikle vergi muafiyetleri, hibeler, düşük faizli krediler ve pazar araştırması desteği gibi çeşitli teşvikler şeklinde sunulur. Ancak ihracat kapasiteniz ve hedef pazarlarınız durumuna göre bu teşvikler kapsam ve miktar olarak değişiklik gösterebilir. Şirketinizin durumuna ve ihtiyaçlarına göre verilen teşvikleri aşağıda ki kategorize edebiliriz.

Yurt dışına ihracat nasıl yapılır?

Yurtdışına ürün satışı/pazarlaması yapmak oldukça karmaşık ve detaylı bir süreçtir. Buna rağmen sizler için yapılması gerekenleri adımlar şeklinde özetledik.

Bu süreçlerin her biri, ihracatın başarılı ve yasalara uygun şekilde başlayabilmesi için yeterlidir. Süreç yönetiminde yaşadığınız zorluklar için Business Mentor Dış Ticaret Danışmanlık olarak her zaman sizlere destek sağlıyoruz.

İhracatçı belgesi nasıl alınır?

İhracat belgesi almak için yerel ticaret odası veya ilgili devlet kurumlarına başvuruda bulunulmalı ve gerekli belgeler sunulmalıdır. Başvuru yeri olarak ilk başvuracağınız kurum ilinizde bağlı olduğunuz Ticaret Odası veya Ekonomi Bakanlığı gibi ilgili devlet kurumlarına başvurulur.

İhracat yapılacak ürünlere ilişkin detaylar, şirket bilgileri ve vergi kaydı gibi belgeler hazırlanır. Sonrasında sunulan belgeler ilgili kurum tarafından incelenir ve uygun bulunursa ihracat belgesi verilir.

Türkiye en çok hangi ülkeye ihracat yapıyor?

Türkiye’nin ihracat yaptığı başlıca ülkeler arasında Almanya, İngiltere ve Irak ön plana çıkar. Bu ticaret ilişkileri, özellikle otomotiv, tekstil ve elektronik sektörlerinde yoğundur. Türkiye’nin ihracat merkezleri arasında İstanbul, İzmir ve Bursa gibi büyük sanayi şehirleri bulunmaktadır. Almanya’ya otomotiv ve makineler; İngiltere’ye hazır giyim ve tarım ürünleri; Irak’a ise inşaat malzemeleri ve gıda ürünleri başlıca ihraç edilen sektörel ürünlerdendir. Türkiye’nin en çok yaptığı ürünleri ve ülkeler hakkında daha fazla detay almak için Ticaret Bakanlığı-Yurtdışı Teşkilatı sayfasına göz atabilirsiniz.

İhracat Destek Hizmeti, tekliflerimizin rekabet gücünü nasıl artırabilir?

İhracat destek hizmetleri, dışarıdan sağlandığı için işletme körlüğü (operasyonel alışkanlıklara bağlı dar görüşlülük) olmaksızın daha objektif pazar analizleri sunar. Bu durum, mevcut pazar dinamiklerine ve rakiplerin stratejilerine göre daha uygun stratejik planlamalar yapmanızı sağlar.

Rakip firmaların stratejileri, fiyatlandırma modelleri ve pazar konumları hakkında detaylı bilgiler sunarak, sizin daha rekabetçi ve yenilikçi çözümler geliştirmenize olanak tanır. İhracat destek hizmeti ile detaylı rakip istihbaratı sağlayabilirsiniz.

İhracat destek hizmetleri alan Kobi’ler, uzman bakış açısıyla yapılan stratejik planlamalar sayesinde, markasının pazarda öne çıkmasını ve daha cazip hale gelmesini sağlayabilir.

Hangi sektörler İhracat Destek Hizmeti alabilir ?

İhracat destek hizmetleri, ürün ve hizmet sektörleri gibi geniş bir yelpazede sunulabilir ve tüm sektörler ihracat destek hizmetinden faydalanabilir.

Önemli olan, şirketlerin ihracata uygun bir alt yapıya sahip olup olmadığıdır. Eğer bir şirketin ihracat yapabilecek yapısal özellikleri, üretim kapasitesi veya gerekli sertifikasyonları yoksa, bu durum öncelikle geliştirilmelidir. https://bmdisticaret.com/cozumlerimiz/ihracat-danismanlik-hizmeti/